Snímače rychlořazení

   Snímače rychlořazení jsou vyrobeny z vysoce pevnostního duralu 7075 s eloxovaným povrchem. Nabízeny jsou v provedení tažný nebo tlačný nebo obousměrný. Síla sepnutí je pevně daná a odpovídá potřebám současných převodovek. Snímač má na obou koncích vnitřní závit M6. Na jedné straně M6 pravý, na druhé straně M6 pravý+levý (DualThread).

 

Snímače nabízíme s různým zakončením vodiče:

 - dvoupinový černý konektor Molex (naše QS)

 - konektor pro Power Commander III

 - 3 pinový SuperSeal pro systém Cordona

 - 9 pinový konektor 2,8mm Ignitech

 - ukončen dvěma vodiči 0,14mm2

 

  Délka: tažný typ 54mm, tlačný 60mm

  Průměr: 20mm

  Délka kabelu: 110cm

  Síla sepnutí: 140N ±10N

  Hmotnost: 60g

   Obousměrné snímače mají použití u systémů QS a Autoblipper (řazení bez spojky nahoru i dolů).

 

Zapojení:

a) buď jako dva nezávislé spínače (se společnou kostrou-černý vodič), modrý=tah, růžový=tlak

b) nebo modrý=kostra, růžový=+5V, černý=výstup. 0V=tah, 2,5V v klidu, 5V=tlak

 

  Délka: 62mm

  Průměr: 20mm

  Délka kabelu: 110cm

  Síla sepnutí: 140N ±10N

  Hmotnost: 65g

   Ke snímačům jsou nabízeny tyčky různých délek, které lze navzájem kombinovat případně zkrátit pro získání potřebné délky tyčky řazení. Tyčky jsou z duralu opatřeny černým eloxováním. Tyčky mají na jedné straně závit M6 pravý, na druhé straně M6 levý (tyčky 125mm a 170mm) nebo M6 levý a pravý současně (tyčky 50mm a 80mm). Tyčky lze zkrátit z každé strany až o 15mm. Při montáži dbejte na to, aby ramínko řazení svíralo s tyčkou 85-95°. K tyčkám je dodáván spojovací materiál

 

  Délky: 50mm, 80mm, 125mm a 170mm

  Průměr: 10mm

 

  Hmotnost: 7g, 11g, 22g a 31g

Napojení jednosměrných snímačů Shifting ContRoll na jednotky:

 

    - Cordona

    - Power Commander III

    - Power Commander V

    - Ignitech

    - Triumph

    - Yamaha MT-10

    - MV Agusta

Cordona

  Snímač lze použít jako náhradu původního 3drátového snímače u systému Cordona. Dodáván je s konektorem.

 

Power Commander III

  Snímače řazení s konektorem pro Power Commander III, který se zapojí do jednotky PwC III nebo do Ignition Modulu. Primárně je snímač určen pouze pro kombinaci s Ignition Modulem, který zajistí vypnutí zapalování v době řazení. Lze připojit však i k PwC za předpokladu, že PwC ovládá všechny vstřikovače motoru. Pokud si nejste jisti tak nám napište nebo zavolejte.

 

K nastavení je nutné připojit PwC III k počítači se softwarem - ke stažení zde:

 

PC III USB Control Center Software

 

Pokud Váš PwC III nemá firmware s možností rychlořazení, je nutné stáhnout ještě:

 

Shift Kill Software for PCIIIUSB

Power Commander V

  Snímač zakončen holými vodiči k zapojení do modulu Power Commander V na pozice "shifter". Pozice dvou vodičů vůči sobě je libovolná.

 

Ignitech

  Snímače jsou vhodné k použití s programovatelnými jednotkami Ignitech podporující funkci Clutch master. To se týká jak jednotek pro karburátorové motory tak i pro motory se vstřikováním. Snímač je zapojen do konektoru dle návodu výrobce řídící jednotky. V softwaru je nutné mít nastaveno (je to tak defaultně) - Aktivace sepnutím. V softwaru lze definovat dobu vypnutí - Kill time a čas ignorace dalších pulzů - Clutch master pause (to je standardně nastaveno na 500ms). V novějších ECU lze nastavit i různý čas na různý rychlostní stupeň.

Triumph

  Modely Daytona 675, Street Triple od VIN 411984, Street Triple R od VIN 411984, Street Triple S, Street Triple S 660cc a Street Triple R LRH (Low Ride Height) jsou přímo od výrobce vybaveny systémem rychlořazení a lze tento systém využívat po připojení našeho snímače rychlořazení na originál konektor. Naše snímače jsou zakončeny konektorem přímo pro Triumph (nutno uvést v objenávce). Systém je aktivní ihned po připojení a není nutné nic dále nastavovat. V případě potřeby využít OBD kabel společně s free softwarem Tune ECU pro změnu časů řazení.

 

Sadu reversního řazení (#1 nahoru, zbytek dolů) je možno namontovat na všechny výše zmíněné motocykly. Je použit tlačný snímač s konektorem pro originální kabeláž Triumph (Plug&Play). Osa řadící páky je namontována na šroub držící motor v rámu. Není tak nutné oddělávat boční stojánek.

 

Návod na montáž snímače v PDF.

 

Video: Triumph - jízda , Triumph montáž

Yamaha MT-10

  Kompletní snímač rychlořazení Plug&Play pro modely MT-10 2016-2018. Snímač je doplněn tyčkou řazení a konektorem do originální kabeláže Yamaha.

MV Agusta

  Obousměrný snímač řazení Plug&Play pro motocykly MV Agusta.

Náhrada za originální díl 8000B9611 (klikněte pro seznam kompatibilních modelů).

 

Návod na montáž snímače.